Media o nas

Strona główna » Firma z branży robotyki stawia halę produkcyjną i biurowiec w Nowej Soli

Firma z branży robotyki stawia halę produkcyjną i biurowiec w Nowej Soli

2022.10.14 | Media o nas

Przy ul. Inżynierskiej w Nowej Soli swoją nową siedzibę – biurowiec i halę produkcyjną – buduje firma MPLAB Prototypes z branży robotyki.

Hala produkcyjna i biurowiec mają zostać oddane do użytku w pierwszym kwartale 2023 r. Ich powierzchnia wyniesie łącznie 1,8 tys. m kw. Na miejscu inwestycji odbyło się już uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego.

MPLAB Prototypes zajmuje się robotyką, chwali się, że jest jednym z niewielu w Polsce integratorów robotów przemysłowych KUKA. W Nowej Soli stworzy zrobotyzowane stanowiska produkcyjne, linie technologiczne i maszyny specjalne.

Wykonawcą budowy jest W.P.I.P. z Jasina w woj. wielkopolskim.  

Od wielu lat budujemy obiekty w specjalnej strefie ekonomicznej w Nowej Soli. Cieszymy się z kolejnej inwestycji w tym regionie. To potwierdza, że partnerskie relacje i najwyższa jakość są naszą mocną stroną. Warto dodać, że sukces w pozyskaniu zagranicznego inwestora jest również sukcesem władz Nowej Soli, z którymi nasza współpraca od początku przebiega wzorcowo – mówi Janusz Signetzki, wiceprezes zarządu firmy W.P.I.P

Żródło: Wyborcza.Pl

Najnowsze wpisy:

Piotr Janica: Inspirujący lider w branży robotyki przemysłowej

Piotr Janica: Inspirujący lider w branży robotyki przemysłowej

Przedstawiamy historię Piotra Janicy, młodego przedsiębiorcy, konstruktora i prezesa spółki MPLAB Prototypes, który swoją pasją do robotyki zdobył uznanie na rynku przemysłowym. W rozmowie z portalem Nasza Lubuska Region, przeprowadzoną przez Filipa Pobihuszkę, Piotr...

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij: