Media o nas

Strona główna » MPLAB Prototypes z nową siedzibą

MPLAB Prototypes z nową siedzibą

2023.07.05 | Media o nas

WPIP zakończyło prace związane z budową w Nowej Soli hali usługowo-produkcyjnej oraz biurowca o łącznej powierzchni 1,8 tys. m kw. Inwestorem kompleksu jest spółka WPIP-BP Properties, a użytkownikiem – firma MPLAB Prototypes, lider branży robotyki w Polsce.

Kompleks, zlokalizowany przy ul. Inżynierskiej 8 w Nowej Soli, składa się z dwóch dwukondygnacyjnych obiektów o łącznej powierzchni ok. 1,8 tys. m kw. Pierwszy z nich to nowoczesna hala usługowo-produkcyjna, drugi – budynek biurowy przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami, który jest siedzibą zespołu inżynierów MPLAB Prototypes. Rolę projektanta oraz generalnego wykonawcy kompleksu pełniła poznańska firma WPIP.

– To już druga zakończona przez nas w tym roku inwestycja w Nowej Soli, choć o zupełnie innym charakterze niż oddana do użytku hala widowiskowo-sportowa – komentuje Janusz Signetzki, wiceprezes zarządu WPIP. – Świadczy to o tym, że WPIP, posiadając bogate doświadczenie oraz wysokie kompetencje, z powodzeniem realizuje różnorodne projekty.

– Jestem przekonany, że ten dobrze zaprojektowany, funkcjonalny i szyty na miarę obiekt, w którym powstają już zrobotyzowane stanowiska produkcyjne, linie technologiczne i maszyny specjalne, będzie dobrze służył najemcy – mówi Kasper Vencken, prezes zarządu WPIP-BP Properties, inwestora kompleksu.

– Nowa siedziba MPLAB Prototypes to owoc doskonałej współpracy z WPIP i istotny krok w naszym rozwoju – uważa Piotr Janica, prezes i właściciel MPLAB Prototypes. – Nie tylko zapewnia większą przestrzeń montażowo-produkcyjną, lecz również pozytywnie wpływa na rozwój całego regionu Nowej Soli. Jest to rezultat naszego nieustannego wzrostu i niezwykłej pasji do innowacji. Dzięki nowemu centrum możemy kontynuować naszą misję tworzenia zrobotyzowanych rozwiązań, które mają potencjał zrewolucjonizować polski przemysł. Z determinacją i zapałem dążymy do osiągnięcia naszych celów! Ponadto nowa siedziba otwiera przed nami możliwość poszerzenia naszego zespołu o nowych pracowników. Jesteśmy zadowoleni z perspektywy pracy z jeszcze większą MPLAB-ową rodziną, która przyczyni się do naszego dalszego sukcesu.


WPIP – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

MPLAB Prototypes – lider na polskim rynku w dziedzinie robotyzacji produkcji oraz oficjalny Gold System Partner firmy KUKA. Wyróżnia się nie tylko doskonałym zapleczem technologicznym, ale także indywidualnym podejściem i zespołem doświadczonych inżynierów, którzy tworzą zrobotyzowane stanowiska produkcyjne, nowoczesne linie technologiczne oraz maszyny specjalne.

Źródło:
https://nowoczesny-przemysl.pl/mplab-prototypes-z-nowa-siedziba/

Najnowsze wpisy:

Piotr Janica: Inspirujący lider w branży robotyki przemysłowej

Piotr Janica: Inspirujący lider w branży robotyki przemysłowej

Przedstawiamy historię Piotra Janicy, młodego przedsiębiorcy, konstruktora i prezesa spółki MPLAB Prototypes, który swoją pasją do robotyki zdobył uznanie na rynku przemysłowym. W rozmowie z portalem Nasza Lubuska Region, przeprowadzoną przez Filipa Pobihuszkę, Piotr...

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij: