Media o nas

Strona główna » W Nowej Soli (Lubuskie) powstanie nowy zakład firmy MPLAB Prototypes z branży robotyki przemysłowej.

W Nowej Soli (Lubuskie) powstanie nowy zakład firmy MPLAB Prototypes z branży robotyki przemysłowej.

2022.10.12 | Media o nas

W Nowej Soli (Lubuskie) powstanie nowy zakład firmy MPLAB Prototypes z branży robotyki przemysłowej. W środę odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę.

„Nowy inwestor to dowód, że jesteśmy przyjaznym miejscem dla biznesu i doskonałą lokalizacją dla zaawansowanych technologii. Mimo to wciąż pracujemy nad tym, aby Nowa Sól była przyjazna, innowacyjna i atrakcyjna dla inwestorów” – powiedział prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

Dodał, że dzięki inwestycji związanej z robotyką zwiększa się znacząco innowacyjność regionalna i atrakcyjność Nowej Soli dla kolejnych potencjalnych inwestorów. „Nowe miejsca pracy w sektorze robotyki są także istotnym czynnikiem przyciągającym wysokokwalifikowaną kadrę do pracy w regionie” – ocenił.

Nowo powstająca inwestycja to dwa dwukondygnacyjne obiekty o łącznej powierzchni około 1 800 mkw.

Nowo powstająca inwestycja to dwa dwukondygnacyjne obiekty o łącznej powierzchni około 1 800 mkw. Mają one być gotowe w pierwszym kwartale 2023 r. W obu budynkach łącznie będą pracować 22 osoby, a sam zakład ma być przyjazny dla środowiska.

Pierwszym budynkiem będzie hala usługowo-produkcyjna z częścią biurowo-socjalną. Będzie się tam odbywał montażu maszyn i linii produkcyjnych. Drugi obiekt to budynek biurowy, który będzie miejscem pracy dla zespołu inżynierskiego.

Firma MPLAB Prototypes sp. z o. o. dotychczas funkcjonowała na bazie obiektów wynajmowanych w Parku Technologicznym Interior w Nowej Soli. Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją zrobotyzowanych linii produkcyjnych dla różnych gałęzi przemysłu w oparciu o roboty przemysłowe dostarczane przez niemiecki koncern Kuka.

Szef sprzedaży MPLAB Prototypes sp. z o. o. Adrian Sobkowiak wyjaśnił, że do dostarczonych robotów, zgodnie z zamówieniem klientów, jest dorabianie całe oprzyrządowanie, np.: chwytaki, osprzęt spawalniczy czy zgrzewalniczy. „Robota ubranego w cały osprzęt dostarczamy klientowi, programujemy i instalujemy w jego fabryce” – powiedział PAP Sobkowiak.

Obiekty dla MPLAB Prototypes buduje polsko-holenderska spółka WPIP-BP Properties Sp. z o.o., zajmująca się realizacją inwestycji przemysłowych na wynajem.

Żródło: PulsHR.pl

 

Najnowsze wpisy:

Piotr Janica: Inspirujący lider w branży robotyki przemysłowej

Piotr Janica: Inspirujący lider w branży robotyki przemysłowej

Przedstawiamy historię Piotra Janicy, młodego przedsiębiorcy, konstruktora i prezesa spółki MPLAB Prototypes, który swoją pasją do robotyki zdobył uznanie na rynku przemysłowym. W rozmowie z portalem Nasza Lubuska Region, przeprowadzoną przez Filipa Pobihuszkę, Piotr...

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij: