Media o nas

Strona główna » W Nowej Soli powstanie fabryka firmy MPLAB Prototypes działającej w branży robotyki przemysłowej

W Nowej Soli powstanie fabryka firmy MPLAB Prototypes działającej w branży robotyki przemysłowej

2022.10.14 | Media o nas

W Nowej Soli w województwie lubuskim powstanie nowy zakład produkcyjny firmy MPLAB Prototypes Sp. z o.o. działającej w branży robotyki przemysłowej. 12 października odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego.

MPLAB Prototypes to lider na polskim rynku w zakresie robotyzacji produkcji. Posiada szeroką ofertę w dziedzinie automatyki, począwszy od robotów przemysłowych dostarczanych przez niemiecki koncern Kuka, a skończywszy na kompletnych liniach produkcyjnych.

Firma dotychczas funkcjonowała na bazie obiektów wynajmowanych w Parku Technologicznym Interior Nowej Soli.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa dwukondygnacyjne obiekty o łącznej powierzchni około 1 800 mkw. Mają być gotowe w pierwszym kwartale 2023 r. W obu budynkach łącznie będą pracować 22 osoby, a sam zakład ma być przyjazny dla środowiska. Pierwszym z obiektów będzie hala usługowo-produkcyjna z częścią biurowo-socjalną. W drugim znajdą się powierzchnie biurowe, które będą miejscem pracy dla zespołu inżynierskiego.

– Wielki dzień nie tylko dla nas, ale dla całej społeczności Nowej Soli. Wmurowaliśmy kamień węgielny pod naszą inwestycję. Jesteśmy dumni, że na stałe wpisujemy się w krajobraz Nowej Soli, naszej małej ojczyzny – czytamy na profilu spółki.

– Dzięki inwestycji związanej z robotyką zwiększa się znacząco innowacyjność regionalna i atrakcyjność Nowej Soli dla kolejnych potencjalnych inwestorów – powiedział prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

– Nowy inwestor to dowód, że jesteśmy przyjaznym miejscem dla biznesu i doskonałą lokalizacją dla zaawansowanych technologii. Mimo to wciąż pracujemy nad tym, aby Nowa Sól była przyjazna, innowacyjna i atrakcyjna dla inwestorów – dodał Jacek Milewski.

Obiekty dla firmy MPLAB Prototypes wybuduje polsko-holenderska spółka WPIP-BP Properties Sp. z o.o., która zajmuje się realizacją inwestycji przemysłowych na wynajem.

Żródło: Investmap.pl

Najnowsze wpisy:

Piotr Janica: Inspirujący lider w branży robotyki przemysłowej

Piotr Janica: Inspirujący lider w branży robotyki przemysłowej

Przedstawiamy historię Piotra Janicy, młodego przedsiębiorcy, konstruktora i prezesa spółki MPLAB Prototypes, który swoją pasją do robotyki zdobył uznanie na rynku przemysłowym. W rozmowie z portalem Nasza Lubuska Region, przeprowadzoną przez Filipa Pobihuszkę, Piotr...

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij: