Media o nas

Strona główna » Lubuskie: W Nowej Soli powstaje fabryka firmy MPLAB Prototypes

Lubuskie: W Nowej Soli powstaje fabryka firmy MPLAB Prototypes

2022.10.12 | Media o nas

W Nowej Soli (Lubuskie) powstanie nowy zakład firmy MPLAB Prototypes sp. z o. o. z branży robotyki przemysłowej. W środę odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę – poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Nowej Soli Ewa Batko.

„Nowy inwestor to dowód, że jesteśmy przyjaznym miejscem dla biznesu i doskonałą lokalizacją dla zaawansowanych technologii. Mimo to wciąż pracujemy nad tym, aby Nowa Sól była przyjazna, innowacyjna i atrakcyjna dla inwestorów” – powiedział prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

Dodał, że dzięki inwestycji związanej z robotyką zwiększa się znacząco innowacyjność regionalna i atrakcyjność Nowej Soli dla kolejnych potencjalnych inwestorów. „Nowe miejsca pracy w sektorze robotyki są także istotnym czynnikiem przyciągającym wysokokwalifikowaną kadrę do pracy w regionie” – ocenił.

Żródło: PortalSamorzadowy.pl

Najnowsze wpisy:

Piotr Janica: Inspirujący lider w branży robotyki przemysłowej

Piotr Janica: Inspirujący lider w branży robotyki przemysłowej

Przedstawiamy historię Piotra Janicy, młodego przedsiębiorcy, konstruktora i prezesa spółki MPLAB Prototypes, który swoją pasją do robotyki zdobył uznanie na rynku przemysłowym. W rozmowie z portalem Nasza Lubuska Region, przeprowadzoną przez Filipa Pobihuszkę, Piotr...

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij: