Stahlbau Automotive
Łukasz Zasada

Strona główna » Stahlbau Automotive » Stahlbau Automotive – Łukasz Zasada

Łukasz Zasada

Stahlbau Automotive

Wzrost wydajności,

JAKOŚCI PRODUKTÓW i bezpieczeństwa pracy

 

Robotyzacja procesów produkcyjnych staje się coraz bardziej popularna i nieodzowna w wielu branżach przemysłu. Polscy producenci również idą z duchem czasu, inwestując w nowoczesne technologie, które umożliwiają większą elastyczność produkcji, wyższą jakość produktów i dynamiczną reakcję na potrzeby rynku. Jednym z przykładów takiej inwestycji jest zrobotyzowane spawanie w firmie Stahlbau Automotive z siedzibą w Żarach. Za realizację projektu odpowiada firma MPLAB Prototypes, a za sprawne zarządzanie i nadzór nad projektem Piotr Janica, prezes firmy MPLAB. Dzięki temu połączeniu wysokiej klasy robotów KUKA oraz zaawansowanych technologicznie źródeł spawalniczych, Stahlbau Automotive jest w stanie sprostać wymaganiom rynku motoryzacyjnego i zapewnić klientom dostępność elementów oraz wysoką jakość produktów.

Jak wyjaśnia Łukasz Zasada, zrobotyzowanie spawania pozwoliło na większą elastyczność produkcji, co umożliwiło realizację wielu różnych projektów jednocześnie. Dzięki wykorzystaniu robotów KUKA oraz zaawansowanych technologicznie źródeł spawalniczych, takich jak CMT i PMC, firma jest w stanie spawać zarówno aluminium, jak i stal węglową, uzyskując przy tym bardzo dobrej jakości spoiny, głęboką penetrację i powtarzalność wtopień.

Łukasz Zasada podkreśla, że współpraca z MPLAB Prototypes przy wdrożeniu robotyzacji była czystą przyjemnością i profesjonalizmem. Dzięki ich zaangażowaniu i fachowej wiedzy, firma Stahlbau Automotive mogła bezpiecznie przeprowadzić wdrożenie robotów do swojej produkcji. MPLAB Prototypes zajęło się nie tylko dostarczeniem i integracją robotów KUKA KR CYBERTECH oraz pozycjonerów trzyosiowych KP3-V2H, ale także szkoleniem personelu firmy w zakresie ich obsługi.

Realizacja projektu robotyzacji spawania w Stahlbau Automotive nie tylko poprawiła wydajność i jakość produkcji, ale także umożliwiła firmie jeszcze większą ekspansję na rynku. Zadowolenie z efektów wytwarzania poprzez spawanie na robotach wyraża również prezes zarządu Stahlbau Automotive, Roman Siemaszko. Jak podkreśla, robotyzacja była nieunikniona ze względu na rosnącą liczbę kontraktów realizowanych dla sektora automotive, a zastosowanie robotów pozwala na dynamiczną reakcję na zwiększenie potrzeb w określonym momencie. Zrobotyzowane stanowiska spawalnicze gwarantują klientom dostępność elementów oraz wysoką jakość produktów.

Wdrożenie robotów do procesów spawalniczych w firmie Stahlbau Automotive jest świetnym przykładem na to, jak nowoczesne technologie mogą wspierać rozwój i ekspansję biznesu. Dzięki odpowiedniej integracji robotów z procesami produkcyjnymi, firma osiągnęła większą elastyczność i wydajność. Zautomatyzowane stanowiska spawalnicze pozwoliły na zmniejszenie ryzyka wystąpienia kontuzji i urazów spawaczy oraz uniknięcie ich narażenia na szkodliwe działanie substancji toksycznych.

MPLAB Prototypes, firma zajmująca się wdrażaniem rozwiązań z zakresu robotyki przemysłowej, była kluczowym partnerem Stahlbau Automotive w procesie robotyzacji spawania. Jak podkreśla Łukasz Zasada, współpraca z MPLAB Prototypes to czysta przyjemność i profesjonalizm. Dzięki ich doświadczeniu i zaangażowaniu, wdrożenie robotów KUKA KR CYBERTECH oraz pozycjonerów trzyosiowych KP3-V2H przebiegło sprawnie i zgodnie z założonym harmonogramem.

Podsumowując, robotyzacja spawania w Stahlbau Automotive to kolejny krok na drodze do zwiększenia wydajności, jakości i bezpieczeństwa pracy w firmie. Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu partnera takiego jak MPLAB Prototypes, projekt przebiegł sprawnie i bez problemów, co umożliwiło firmie jeszcze większą ekspansję na rynku.