TOMS POLSKA 
Piotr Janica – MPLAB

Strona główna » Toms Polska » TOMS Polska – Piotr Janica

Piotr Janica

MPLAB Prototypes

DEPALETYZACJA I PALETYZACJA

SKRZYNEK Z PRALINAMI – TERAZ AUTOMATYCZNIE

 

Zarząd Toms powierzył firmie MPLAB Prototypes, mającej siedzibę w bliskim sąsiedztwie nowosolskiej południowej strefy przemysłowej, projekt automatyzacji depaletyzacji i paletyzacji skrzynek z pralinami. Piotr Janica, prezes firmy, szczegółowo przedstawia ten projekt, wyjaśniając działanie aplikacji i wskazując rozwiązania, które zwiększają efektywność procesów.

W centrum tej aplikacji znajdują się dwa roboty KUKA KR 120 R3200-2 PA wyposażone w chwytaki mechaniczne i system inspekcji wizyjnej, jak tłumaczy Piotr Janica. Pierwszy robot sprawdza położenie skrzynek na palecie przed ich pobraniem, a następnie układa skrzynki na przenośniku rolkowym na początku linii produkcyjnej. Drugi robot pobiera gotowe skrzynki z pralinkami i odkłada je na palecie.

Stanowiska do depaletyzacji i paletyzacji są połączone układem transportowym, który kieruje puste skrzynki do stanowisk pracowników odpowiedzialnych za selekcję pralinek i układanie ich warstwami w skrzynkach. Gdy skrzynki są już pełne, układ transportowy kieruje je w stronę stacji paletyzującej.

Charakterystyczną cechą wszystkich aplikacji stosowanych w przemyśle spożywczym, również tej w firmie Toms, jest taka budowa poszczególnych elementów, która umożliwia ich łatwe czyszczenie – dodaje Piotr Janica.