TPV DISPLAYS POLSKA
Grzegorz Benda

Strona główna » TPV Displays Polska » TPV Displays Polska – Grzegorz Benda

Grzegorz Benda

TPV DISPLAYS POLSKA

WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ

Roboty KUKA KR IONTEC, KR QUANTEC
PROJEKTUJE MPLAB Prototypes

 

TPV Displays Polska to wiodący producent telewizorów w Europie, którego fabryka w Gorzowie Wlkp. zajmuje powierzchnię ponad 140 tys. m2. W celu usprawnienia procesów produkcyjnych i zwiększenia wydajności, firma zdecydowała się na zastosowanie robotów KUKA z MPLAB Prototypes. Obecnie w fabryce pracuje kilkanaście pomarańczowych robotów, a w drodze są kolejne aplikacje, w tym stacje, które wdraża zespół firmy MPLAB.

Dzięki automatyzacji produkcji, TPV Displays Polska osiąga liczne korzyści, w tym poprawę efektywności produkcji oraz usprawnienie pracy linii montażowych. Stacje z robotami odpowiadające za przenoszenie odbiorników na paletki testujące pozwalają na wyręczenie pracowników z wykonywania najbardziej wymagających czynności, co wpływa pozytywnie na ergonomię pracy.

W fabryce TPV Displays Polska produkowanych jest ok. 25 tys. telewizorów dziennie, a rocznie opuszcza ją 4,5 mln odbiorników. Firma produkuje telewizory także dla innych marek jako podwykonawca związany z ich wytwarzaniem. Dzięki zastosowaniu robotów KUKA z MPLAB Prototypes, TPV Displays Polska może zwiększać wolumen produkcji i rozwijać się pomimo problemu braku rąk do pracy.

Przedstawiamy poniżej wypowiedź Grzegorza Benda, dyrektora gorzowskiej fabryki TPV Displays Polska, na temat zastosowania automatyzacji w produkcji telewizorów:

„Stosowanie robotów w procesach związanych z montażem telewizorów pozwala nam osiągnąć liczne korzyści. Roboty poprawiają ogólną efektywność produkcji, jednocześnie wyręczając pracowników z wykonywania najbardziej wymagających czynności. Przykładem takich aplikacji są stacje odpowiadające za przenoszenie odbiorników z taśm transportujących na paletki testujące, za pomocą których złożone wcześniej telewizory trafiają w ręce pracowników zajmujących się wstępną kontrolą jakości.

Ta konkretna automatyzacja związana z przenoszeniem odbiorników pozytywnie wpływa na ergonomię pracy naszych pracowników. Dla nas to bardzo ważne, żeby pracownicy czuli się w naszej fabryce komfortowo.”