TPV DISPLAYS POLSKA
Piotr Janica

Strona główna » TPV Displays Polska » TPV Displays Polska – Piotr Janica

Piotr Janica

MPLAB PROTOTYPES

NIEZAWODNOŚĆ

ROZWIĄZAŃ MPLAB PROTOTYPES

 

Śledzenie ruchu przenośnika taśmowego i pobieranie odbiorników bez zatrzymywania go umożliwia pakiet technologiczny KUKA.ConveyorTech – wyjaśnia Piotr Janica, właściciel MPLAB Prototypes.

Pakiet KUKA.ConveyorTech umożliwia automatyczne dopasowanie ruchów robota do ruchu układu transportowego (np. przenośników taśmowych). Dzięki zastosowaniu tego pakietu roboty KUKA są w stanie wykonywać procesy w bezkompromisowym tempie, co jest szczególnie ważne w przypadku procesów obróbczych, montażowych lub handlingowych. Przykładem zastosowania pakietu KUKA.ConveyorTech w praktyce są aplikacje wykonywane przez MPLAB Prototypes dla TPV Displays Polska.

Jednym z wyzwań, z którymi musieli zmierzyć się pracownicy MPLAB Prototypes, była ochrona odbiorników przed uszkodzeniami podczas przenoszenia. Telewizory to stosunkowo „delikatne” elementy, dlatego tak istotne było znalezienie odpowiednich rozwiązań. Jak zauważa Piotr Janica, kluczowym elementem okazało się zaprojektowanie właściwego chwytaka.

W związku z tym zespół MPLAB Prototypes zbudował specjalny chwytak, który wykorzystuje maty ssące i kompensatory dwuosiowe pneumatyczne, chroniące odbiorniki podczas odkładania na paletki testujące. To rozwiązanie pozwala na bezpieczne przemieszczanie telewizorów za pomocą robotów KUKA.

TPV Displays Polska to jeden z kluczowych partnerów biznesowych firmy KUKA w Polsce. Dzięki zastosowaniu robotów KUKA i pakietu KUKA.ConveyorTech, TPV Displays Polska zwiększa stopniowo poziom automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Na terenie zakładu pracuje kilkanaście robotów KUKA, począwszy od modeli o niskim udźwigu, aż do modeli o udźwigu 1300 kg. To rozwiązanie pozwala na uzyskanie ciągłości produkcji, odciążenie pracowników od pracy fizycznej oraz uzupełnienie luki spowodowanej brakami kadrowymi.

Piotr Janica podkreśla, że aplikacje wykorzystujące roboty KUKA i pakiet KUKA.ConveyorTech to nie tylko wydajne i bezpieczne rozwiązanie dla klientów, ale również przyjazne dla środowiska. Dzięki zastosowaniu robotów i automatyzacji, można znacząco ograniczyć emisję CO2 i zmniejszyć ilość odpadów produkcyjnych.