Wydarzenia

Strona główna » WEST POLAND STARTUP DAYS – ZIELONA GÓRA

WEST POLAND STARTUP DAYS – ZIELONA GÓRA

2023.03.30 | Wydarzenia

Dzisiaj mieliśmy przyjemność uczestniczyć w WEST POLAND STARTUP DAYS, KONGRESIE KOALICJI LUBUSKIEJ NA RZECZ START’UPÓW, który odbywał się w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Spotkanie poprowadził Łukasz Rut, Ambasador Fundacji Startup Poland w Park Interior. Jednym z najbardziej inspirujących prelegentów był Piotr Janica, CEO MPLAB Prototypes, który podzielił się z nami swoją historią „od zera do lidera”. Jego wystąpienie było pełne praktycznych wskazówek dla początkujących przedsiębiorców i pokazywało, że sukces można osiągnąć dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości w dążeniu do celu.

Dodatkowo, podczas WEST POLAND STARTUP DAYS odbył się panel dyskusyjny na temat „KUKA i robotyzacja w przemyśle”, który przyciągnął dużą uwagę uczestników. Dyskusja skupiła się na wpływie automatyzacji na rozwój biznesu oraz możliwościach, jakie oferuje robotyzacja w przemyśle. Paneliści, w tym przedstawiciele KUKA Robotics, dzielili się swoimi doświadczeniami i wskazywali trendy i perspektywy dla przyszłości związanej z robotyką. Panel dyskusyjny był nie tylko źródłem cennych informacji, ale również doskonałą okazją do nawiązania kontaktów i wymiany poglądów z innymi przedsiębiorcami i specjalistami z branży.

Dzisiaj podczas WEST POLAND STARTUP DAYS miało miejsce również panel dyskusyjny, w którym udział wzięli eksperci ds. social mediów, przedstawiciele biznesu oraz nauki. W panelu uczestniczyli Bartosz Benewiat z Reprezentuj.com, Piotr Janica – prezes MPLAB Sp. z o.o., dr inż. Agnieszka Kaczmarek-Pawelska z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ, Sławomir Kowal – założyciel Zklaster i przedsiębiorca, Marzena Mażewska – pełnomocnik zarządu SOOIiP oraz Marcin Pieniążek – prezes Z Agencja Sp. z o.o.

Podczas dyskusji poruszono wiele istotnych zagadnień, między innymi omówiono, czym właściwie jest startup oraz jakie są etapy jego rozwoju. Uczestnicy zastanawiali się również, kim jest statystyczny szef startupu oraz jakie modele wspierania startupów są najskuteczniejsze. Omówiono również kwestię, czy kryzys gospodarczy jest dobrym momentem na założenie startupu.

Podczas panelu dyskusyjnego uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, co pozwoliło na rozwinięcie tematów poruszanych podczas spotkania. Na zakończenie panelu podpisano manifest startupowy, w którym powołano lubuską koalicję na rzecz startupów. Jej członkowie zadeklarowali gotowość do konsolidacji środowiska startupowego w regionie i tworzenia sprzyjających warunków dla rozwoju startupów.

Najnowsze wpisy:

Piotr Janica: Inspirujący lider w branży robotyki przemysłowej

Piotr Janica: Inspirujący lider w branży robotyki przemysłowej

Przedstawiamy historię Piotra Janicy, młodego przedsiębiorcy, konstruktora i prezesa spółki MPLAB Prototypes, który swoją pasją do robotyki zdobył uznanie na rynku przemysłowym. W rozmowie z portalem Nasza Lubuska Region, przeprowadzoną przez Filipa Pobihuszkę, Piotr...

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij: